MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

19.02.19

Kocie piękności czyli Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

W minioną niedzielę wszytskie kotki, kitki i koteły obchodziły swoje święto. Przypominamy Wam, że na ZOOPARKU będziecie mogli spotkać te wszytskie kocie piękności podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych. Wystawa trwa dwa dni (sobota i niedziela). O godz. 10.00 rozpoczyna się sędziowska ocena kotów, zaś o godz. 17.00 odbędzie się Best in show. 
15.02.19

Gady i płazy na ZOOPARKU

Gekony, węże, pająki, legwany - właśnie tak zapowiada się strefa terrarystyki. Zwierzaki, które tu zobaczycie to podopieczni Lubelskiego Egzotarium oraz Fundacji Epicrates. Lubelskie Egzotarium przygarnia  porzucone zwierzęta egzotyczne, uciekinierów z prywatnych hodowli oraz takie, których wymagania przerosły możliwości poprzednich opiekunów. Fundacja Epicrates propaguje odpowiedzialną terrarystykę i ochronę środowiska. Profesjonalna opieka oraz troska pracowników Egzotarium oraz wolontariuszy działających w Fundacji sprawiają, że mnóstwo zwierzaków wróciło do formy! 
więcej >>
13.02.2019

Wyścigi ślimaków - czy to możliwe?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądają wyścigi jednych z najbardziej powolnych zwierzaków świata? Koniec z domysłami! Po raz pierwszy w Lublinie będziecie mogli obejrzeć wyścig ślimaków afrykańskich. Dlaczego te mięczaki są tak niesamowite? Ślimaki afrykańskie to największe lądowe ślimaki świata: ich wydłużona muszla osiąga rozmiary 10–20 cm, a masa ciała dochodzi do 0,5 kg. To naprawdę imponujące gabaryty. Nietypowe wyścigi będziecie mogli obejrzeć 10 marca (niedziela). O godz. 11.00 odbędzie się  I wyścig o tytuły: Turbo oraz Diesel zaś o godzinie 13.00 wyścig II o tytuł Festina Lente dla najwolniejszego zawodnika. 
12.02.19

Akwarystyka na ZOOPARKU

Uchylamy rąbka tajemnicy na temat atrakcji w strefie akwarystyki! Będziecie mogli obejrzeć tu m.in.: gupiki, dyskowce, ryby z Jeziora Tanganika, pokazy krewetek, a także uczestniczyć w szkoleniu z zakładania własnego akwarium. 

więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9