MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Edycja Wiosna 2019

Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK  edycja wiosna 2019 za nami!

Wyścigi ślimaków, wystawa afrykańskich jeży pigmejskich, pokazy szczeniąt – Puppy Show, wystawa kotów rasowych oraz zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata - tak w skrócie można podsumować VIII Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK, które odbyły się 9-10 marca. Jak zawsze, wydarzenie było również okazją do edukowania i uświadamiania, że opieka nad zwierzakiem to ogromna odpowiedzialność.

Serca zwiedzających skradły szczeniaki, które prezentowały się podczas Puppy Show – unikalnego pokazu w skali kraju. Na ringu zaprezentowało się ponad 130 przesłodkich i niesfornych psiaków w wieku od 4 do 12 miesięcy. Dla większości był to debiut! 
Ducha rywalizacji nie zabrakło podczas pierwszego w Polsce wyścigu ślimaków. Te najwolniejsze zwierzaki świata walczyły w trzech kategoriach, a pokonanie dwumetrowego toru zajęło im ponad godzinę! ZOOPARK odwiedziły też egzotyczne zwierzaki z odległych krańców świata m.in. kangur, emu, łaskun chiński, tenerki, lotopałanki, ostronos rudy, małpki czy trójbarwne wiewiórki. 


Niezwykłą popularnością cieszyła się strefa terrarystyki. Zagościło tu w sumie ponad 100 gadów, w tym m.in.: pytony tygrysie i królewskie, boa dusiciel, węże zbożowe, najróżniejsze gatunki gekonów, agam i żółwi czy pająki ptaszniki. Miłośnicy akwarystyki też znaleźli coś dla siebie: gupiki, dyskowce, ryby z Jeziora Tanganika, pokazy krewetek to tylko niektóre z atrakcji tej strefy. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudzały towarzyskie afrykańskie jeże pigmejskie, szczury rodowodowe, fretki, lotopałanki i miniaturowe króliki. W strefie ptaków można było podziwiać papugi, kanarki, gołębie i drób ozdobny oraz ptactwo rzadko spotkane: dziborożca i sowy śnieżneOczywiście podczas ZOOPARKU nie mogło zabraknąć zwierząt gospodarskich. Nasze zagrodowe stadko to m.in.: kuce, owce, kozy, osiołki, alpaki czy miniaturowe konie. Po raz pierwszy w naszej zagrodzie zagościł tzw. koń cygański. Na specjalną uwagę zasłużyły wałach Robin Hood i klacz Lady Margaret - przedstawiciele rasy Shire horse czyli najcięższych i największych koni świata. Obecnie na całym świecie żyje tylko 2000 osobników tej rasy. Uwagę przyciągały też króliki rasowe o najróżniejszym ubarwieniu. Stałym punktem ZOOPARKU jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Tym razem zadaniem uczestników było przygotowanie rysunków przedstawiających zwierzaki duże i małe.

Serdecznie dziękujemy hodowcom, wystawcom, patronom i partnerom za zaangażowanie w Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK i już uchylamy rąbka tajemnicy o planach rozwojowych wydarzenia! 

ZOOPARK będzie odbywał się dwa razy do roku (jesienią i wiosną). Jesienna edycja zaplanowana jest na 12-13 października 2019 roku, zaś wiosenna na 22-23 lutego 2020. Będziecie? 
1 | 2 | 3 | 4