Organizator:

ZOOPARK już w ten weekend!

Podziel się

Czekają na Was m.in. warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty, psy i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych.

Warany, Kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty, psy i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 10-11 września 2022 roku zagości w największej hali wystawienniczej Targów Lublin (BILETY: https://bit.ly/biletnaZooPark2022)

 

 

>>>PROGRAM WYDARZEŃ

>>>PLAN EKSPOZYCJI I LISTA WYSTAWCÓW

>>>INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Kocie piękności

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Maine Coon, Ragdoll, Brytyjski Krótkowłosy, Devon Rex, Syberyjski, Bengal, Norweski Leśny - to tylko niektóre rasy kocich piękności, które będziecie mogli podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych podczas ZooParku. W sumie będzie czekało na Was ponad 100 niesamowitych osobników.

Wyjątkowa strefa terrarystyki i akwarystyki

 Niewątpliwą atrakcją ZOOPARK będzie największa, jak do tej pory wystawa terrarystyczna, podczas której będzie mogli zobaczyć m.in.: boa dusiciela, pytony tygrysie i zielone, warany (stepowe i panoptes horni), żółwie (sępie i diamentowe), teju (duże jaszczurki z Ameryki). Swoją obecność zapowiedziały też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Fani akwarystyki  też znajdą coś dla siebie! Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, mieczyki, skalary, żyworódki dzikie, zjawiskowe ryby z Jeziora Tangania, wężogłowy, ryby z Ameryki Południowej. W strefie akwarystyki nie zabraknie krabów, różnokolorowych krewetek i raków akwariowych.

Mieszkańcy wiejskiej zagrody

Podczas ZOOPARKU będziecie czekało na Was rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych. Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuce felińskie oraz szetlandzkie, przesłodkie alpaki, osły, puchate owce oraz żwawe kozy. Wasze serca z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.

Ptasia gromada

W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Nie zabraknie też egzotycznych gości: barwnych papug i rozśpiewanych kanarków.

Wystawa Królików Rasowych

Podczas ZOOPARKU odbędzie się Wystawa Królików Rasowych, którą organizuje Polski Klub Królików Nowozelandzkich. Do Lublina przyjadą hodowcy, którzy zaprezentują ok. 200 królików ras zarówno  popularnych, jak i rzadko spotykanych. Będziecie mogli zobaczyć m.in. królika olbrzymiego, króliki miniaturowe, Rexa Geparda, Srokacza angielskiego, Sallandera, Rexa Szaroniebieskiego. Nie lada atrakcją będzie również pokaz HOLA HOP, podczas którego sprytne króliczki zaprezentują skoki wzwyż, w dal i przez przeszkody. Oprócz tych puchatych piękności ZOOPARK odwiedzą także chomiki, świnki morskie, szynszyle, myszy, szczury, koszatniczki, myszoskoczki i jeże pigmejskie.

Pokazy psów i wykłady

Podczas ZOOPARKU zapraszamy m.in.  na pokazy szkolenia psów obejmujące współpracę przewodnika i psa, którzy zaprezentują w jakiś sposób psy: słuchają poleceń i z radością je wykonują; spokojnie chodzą na smyczy, przy nodze w rozproszeniach i w towarzystwie innych psów; potrafią siadać, leżeć i wstawać na polecenie; zostają we wskazanym miejscu czy przybiegają na polecenie przewodnika. Warto również posłuchać wykładu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko”, podczas którego będzie można dowiedzieć się mi.in. jak głaskać i dotykać psa, aby to było bezpieczne dla człowieka i komfortowe dla zwierzęcia, czy jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje.

Fascynujący świat owadów

Owady to najbardziej zróżnicowana grupa stawonogów na świecie. Podczas ZOOPARKU będzie można zapoznać się z bliżej ze światem pszczół. Dla zainteresowanych będą czekać ścieżki dydaktyczne ‘’Od kwiatka do miodu” oraz ‘’Pszczelarstwo dawniej i dziś’’, pokazy sprzętu pszczelarskiego, warsztaty z wyrobu świec, wtapiania węzy czy pieczenia całusków. Nie zabraknie również innych owadów, m.in. modliszki, mączniki, drewnojady, karaczany, świerszcze.

Zróbmy coś dobrego

ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Wartościowy czas w rodzinnym gronie

Jeśli szukasz pomysłu na rodzinny weekend, odwiedź koniecznie Lubelską Wystawę Zoologiczną ZOOPARK. Przygotowane przez nas pokazy zainteresują osoby w każdym wieku. 11 września (niedziela) o godz. 13.30 soliści Teatru Muzycznego w Lublinie zabiorą nas w muzyczną podróż. W repertuarze zagoszczą znane i lubiane piosenki dla dzieci oraz przeboje dla rodziców. Wystawa to również olbrzymia dawka wiedzy na temat zwierzęcego świata, którą podzielą się z Wami hodowcy i eksperci.

Nie masz jeszcze biletu? Kup taniej w przedsprzedaży >>> https://bit.ly/biletnaZooPark2022

 

Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK

Kiedy: 10 – 11 września 2022

Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00

Gdzie: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11