Organizator:

Goście z Madagaskaru - LEMURY KATTA

Podziel się

Przeniesiemy się na Madagaskar, aby poznać jedno z najbardziej uroczych stworzeń - lemury katta.

Lemury katta to niezwykłe małpy, które fascynują nie tylko swoim wyglądem, ale również unikalnymi zachowaniami.

Lemury katta, znane także jako "kocie lemury", są jednymi z najbardziej charakterystycznych mieszkańców tej magicznej wyspy. Ich futro ma piękne, czarno-białe paski, co nadaje im niezwykłe piękno i elegancję. Katta są również społecznymi zwierzętami, żyjącymi w grupach zwanych "troopami", co sprawia, że obserwowanie ich interakcji jest prawdziwą ucztą dla miłośników przyrody.

Jedną z najbardziej uderzających cech lemura katta jest ich umiejętność przystosowania się do trudnych warunków Madagaskaru. Ich długie ogony pełnią funkcję zarówno równoważącą, jak i służą jako narzędzie komunikacji między członkami grupy. Ponadto, lemyry te słyną z charakterystycznej pozycji, w jakiej odpoczywają, z wyprostowanymi rękami i nogami, co czyni je jeszcze bardziej rozpoznawalnymi.

Niestety, lemury katta również stanowią grupę zagrożoną wyginięciem ze względu na utratę siedliska, kłopoty związane z wylesianiem i nielegalny handel. Dlatego ochrona ich naturalnego środowiska staje się niezwykle ważna, aby zapewnić im przetrwanie i zachować ich magiczne dziedzictwo.

Zapraszam Was do odkrywania fascynującego świata lemura katta i do wspierania działań na rzecz ochrony ich siedlisk. Razem możemy zadbać o to, aby te wyjątkowe stworzenia nadal cieszyły się swoim naturalnym środowiskiem na Madagaskarze.

 

Nie masz jeszcze biletu? Kup w przedsprzedaży >>> https://bit.ly/bilety_zoo2024

Bilety w niższych cenach są dostępne tylko do 12 lutego do godz.23:59

Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK:

Kiedy: 17-18 lutego  2024

Godziny otwarcia:  sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00

Gdzie: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11