Organizator:

Atrakcje Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK

Egzotyczne zwierzęta

Egzotyczne zwierzęta

Na ZOOPARKU pojawią się zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata!

Swoją obecność zapowiedziały: mieszkaniec Madagaskaru – tenerek, drapieżne ssaki z rodziny szopowatych – ostronosy, małe drapieżniki z obszarów pustynnych ale za to bardzo towarzyskie - surykatki, największe gryzonie wśród żyjących gryzoni w Afryce - jeżozwierze, miłe zwierzęta o bardzo niemiłej sławie – skunksy.  Największy oraz najbardziej wytrwały z naszych egzotycznych gości – wielbłąd.

Wystawa Kotów Rasowych

Wystawa Kotów Rasowych

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów.

Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych przygotowuje dla Was Wystawę Kotów Rasowych, na której będziecie mogli podziwiać ponad 100 niesamowitych osobników kotów brytyjskich krótkowłosych oraz pozostałych ras uznawanych przez World Cat Federation, m.in. Maine Conn, koty syberyjskie, koty Selkirk Rex, kot sfinks, koty syjamskie.

Zwierzęta zagrodowe

Zwierzęta zagrodowe

Podczas ZOOPARKU będziecie czekało na Was rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych.

Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuc feliński, kuc miniaturowy,  kuc lokowany Miniature curly horse, kuc falabella, kuc appaloosa, kuc szetlandzki. Waszą uwagę z pewnością przyciągną sympatyczne alpaki oraz uparte osły.

Nie zabraknie również żwawych kóz i puchatych owiec, w tym podobnych umaszczeniem do uwielbianego przez dzieci Baranka Shaun owiec walizerskich.

Wasze serca z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.

Wystawa papug i kanarków

Wystawa papug i kanarków

Ptaki egzotyczne na wyciągnięcie ręki. W strefie ptactwa egzotycznego zaprezentują się kolorowe kanarki i chętne do rozmowy papugi.

Eksplozja barw i  melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać papugi i kanarki, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU w strefie ptaków egzotycznych.

Strefa terrarystyki

Strefa terrarystyki

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie olbrzymia pory wystawa terrarystyczna.

Pytony, warany, żółwie, jaszczurki – to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU. Swoją obecność zapowiedziały też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat.

Akwarystyka

Akwarystyka

Fani akwarystyki też znajdą coś dla siebie!

Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, zjawiskowe ryby z Jeziora Tanganika oraz Jeziora Malawi, ryby z Ameryki Południowej, a także kraby, krewetki słodkowodne i raki akwariowe oraz zwierzęta słonowodne.

Strefa ptaków

Strefa ptaków

Ptasia różnorodność z bliska!

W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska.

Wystawa Królików Rasowych

Wystawa Królików Rasowych

Podczas ZOOPARKU odbędzie się Wystawa Królików Rasowych, którą organizuje Lubelski Związek Hodowców Królików.

Ponad 400 różnych królików, 25 ras, różnych odmian barwnych, które przyjadą do nas z całej Polski oraz z Litwy, Łotwy i Słowacji. Będzie można obejrzeć tu króliki rasy Angorskiej – niezmiernie rzadko spotykanej w Polsce. Zwierzaki odznaczają się bardzo długim i delikatnym wełnistym włosiem. Hodowcy zaprezentują też jedne z najmniejszych królików na świecie - Karzełek Havana. Waga dorosłego osobnika tej rasy wynosi zaledwie 700 g-1,100 g. Króliki tej rasy są koloru czekoladowego więc już sama nazwa wskazuje, że wyglądają słodko. Będziecie mogli również zobaczyć króliki rasy Sallander, Gepard, Dalmatyńskie oraz największe z królików Barany Francuskie, Olbrzym Srokacz i Belgijskie Olbrzymy.

Zwierzaki domowe

Zwierzaki domowe

Na ZOOPARKU nie zabraknie też wyjątkowo towarzyskich zwierzaków domowych.

Lotopałanki, fretki  i inne gryzonie! Na wystawie pojawią się niezwykle towarzyskie fretki, króliki miniaturowe oraz lotopałanki - jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym. Nie zabraknie też uroczych gryzoni domowych.

Motyle

Motyle

Zobacz przepiękne okazy motyli!

Motylarnia będzie oferować wyjątkowo atrakcyjne i bardzo kolorowe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających. Dzięki kolorowym egzotycznym motylom będziecie mogli choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach.

Wystawa dinozaurów

Wystawa dinozaurów

Takiej strefy na ZOOPARKU jeszcze nie było!!!

Podczas wydarzenia będziecie mogli stanąć oko w oko z dziewięcioma ogromnymi dinozaurami. Wśród prezentowanych gadów będą m.in. mający aż 7,5 m długości Allozaur, kolczasty Kentrozaur, rogaty Avaceratops czy dwunożny Velociraptor. To niecodzienna okazja by zobaczyć na własne oczy jak wyglądały dinozaury.

Wyścigi ślimaków

Wyścigi ślimaków

Podczas Zooparku odbędzie się III edycja Wyścigu ślimaków afrykańskich

Nasi nietypowi zawodnicy będą rywalizować na dwumetrowym torze. Dlaczego te mięczaki są tak niesamowite? Ślimaki afrykańskie to największe lądowe ślimaki świata.

Obecność fundacji i stowarzyszeń

Obecność fundacji i stowarzyszeń

ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego.
Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Zajęcia edukacyjne/Strefa dmuchańców

Zajęcia edukacyjne/Strefa dmuchańców

ZOOPARK to świetna okazja do poznania różnych gatunków zwierząt, ich życia, zachowania oraz pielęgnacji.

Dzieci będą mogły wziąć udział w kącikach plastycznych oraz spędzić czas w strefie animacji. Warsztaty drewniane prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie na pewno pozwolą zapoznać się z wartościowym materiałem jakim jest drewno oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na jego temat. 

Dodatkową atrakcją będzie wielka na ponad 400 m2 strefa dmuchańców dla dzieci.

Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości

Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości

Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości w branży zoologicznej to także element ZOOPARKU. Znajdziecie tu wszystkie artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy.

Pokazy Psów Rasowych

Pokazy Psów Rasowych

Zapraszamy na pokazy psów rasowych organizowane wspólnie ze  Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział Lublin.

Na wybiegu zaprezentuje się kilkadziesiąt psów różnych ras. Oprócz tego na ringu będzie można obejrzeć pokazy obiedence - królowej wśród dyscyplin sportowych dla psów polegającej na posłuszeństwie psa podczas wykonywania poleceń, pokazy agility – widowiskowy sport z psimi torami przeszkód. Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazie szkolenia psów obejmującym współpracę przewodnika i psa oraz uczestniczyć w warsztatach psiego fitnessu. Polecamy również posłuchać wykładu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko” o relacji dziecka z psem oraz zapoznać się z procedurą adopcyjną psa ze schroniska.