Organizator:

JEŻOZWIERZE na Zooparku!

Podziel się

Zobacz z bliska egzotyczne jeżozwierze,

Jeżozwierze są niewielkimi ssakami o wyjątkowo krągłym kształcie, przypominającym kuleczki. Ich futro jest gęste, miękkie i zazwyczaj pokryte różnymi odcieniami brązu. Charakteryzują się również małymi uszami i krótkim pyszczkiem, co nadaje im uroczy wygląd.
Te małe kuleczki energii są prawdziwymi ekspertami w kopaniu. Zbudowane są z silnych łap, które umożliwiają im skuteczne przekopywanie ziemi w poszukiwaniu pożywienia, takiego jak owady, larwy, czy nawet korzenie roślin.
Jeżozwierze to zwierzęta społeczne, które żyją w małych grupach rodzinnych. Te społeczności składają się z kilku dorosłych osobników i ich potomstwa. Wspólnie pracują nad budowaniem gniazd, a także chronią się nawzajem przed potencjalnymi drapieżnikami.
Chociaż jeżozwierze są niewielkie, potrafią skutecznie bronić się przed drapieżnikami. Ich główną bronią jest twarda skóra pokryta kolcami. Kiedy czują się zagrożone, zwijają się w kulkę, odsłaniając jedynie ostre kolce na zewnątrz, co zniechęca potencjalnych drapieżników.
Jeżozwierze to fascynujące stworzenia, które zasługują na naszą uwagę i ochronę. Ich wyjątkowy wygląd, zachowanie społeczne oraz umiejętność obrony przed drapieżnikami sprawiają, że są one jednymi z najbardziej interesujących mieszkańców afrykańskich siedlisk przyrodniczych. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tych uroczych stworzeniach i dołożyć starań, aby zapewnić im bezpieczne środowisko do życia. 
ZOOPARK , Targi Lublin S.A.
👉 17 lutego (sobota) 10:00-18:00 👈
👉 18 lutego (niedziela) 09:00-17:00 👈