Organizator:

Surykatki czekają na zwiedzających!

Podziel się

Małe, ale bardzo energetyczne Surykatki już nie mogą doczekać się spotkania z Wami i wypatrują zwiedzających!

Surykatki to nie tylko małe, słodkie zwierzątka. To także inteligentne, społeczne istoty, które są niezwykle ważne dla ekosystemów, w których żyją. Ich charakterystyczne zachowanie i wygląd sprawiają, że są uwielbiane przez ludzi na całym świecie, przyciągając uwagę i zachwycając swoim urokiem.
Małe, Ale Pełne Energii!

Surykatki - te urocze, małe ssaki z rodziny mangustowatych - mogą być niewielkie rozmiarami, ale ich osobowość i zachowanie sprawiają, że są wielkie wrażeniem! Są znane z charakterystycznej sylwetki, gdy stoją na tylnych łapach i obserwują otoczenie, co sprawia, że wyglądają jak mali strażnicy.

Życie w Społeczności: Te małe istotki są niesamowicie społeczne. Żyją w grupach, zwanych koloniami, gdzie każdy ma swoje role. Jedne mogą pilnować gniazda, inne polować na pokarm, a jeszcze inne bawią się i uczą młode osobniki.

Komunikacja: Surykatki są mistrzami komunikacji. Wydają różnorodne dźwięki, aby ostrzegać innych członków grupy o niebezpieczeństwie lub wskazywać, gdzie znajduje się jedzenie. Ich charakterystyczne „chwytliwe” trzaskanie jest znakiem rozpoznawczym tych zwierząt.

Łowcy i Poszukiwacze: Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, surykatki są doskonałymi łowcami. Ich dietę stanowią przede wszystkim owady, ale zdarza im się polować także na inne małe zwierzęta, takie jak jaszczurki czy małe gryzonie. Ich ostre spojrzenie i szybkie ruchy sprawiają, że są skutecznymi myśliwymi.

Zachowanie Rodzinne: Rodziny surykatek są bardzo zżyte. Opieka nad młodymi jest wspólna, co oznacza, że nawet jeśli matka jest zajęta, inne członkinie grupy z chęcią pomogą w opiece nad potomstwem.

Zagrożenia: Mimo swojej urody i wdzięku, surykatki mają również swoje wyzwania. Ich naturalnymi wrogami są drapieżniki, takie jak orły czy szopy pracze. Dodatkowo, utrata siedlisk i konflikty z ludźmi mogą stanowić zagrożenie dla tych zwierząt.

Nie masz jeszcze biletu? Kup w przedsprzedaży >>> https://bit.ly/bilety_zoo2024

Bilety w niższych cenach są dostępne tylko do 12 lutego do godz.23:59

Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK:

Kiedy: 17-18 lutego  2024

Godziny otwarcia:  sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00

Gdzie: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11