Organizator:

WARSZTATY Z REGIONALNĄ DYREKCJĄ LASÓW PAŃSTWOWYCH W LUBLINIE

Podziel się

Edukacja, warsztaty, ciekawostki - to wszystko czekać będzie na stoisku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zarządza gruntami Skarbu Państwa o powierzchni ponad 426 tys. ha na terenie województwa lubelskiego oraz częściowo podkarpackiego i mazowieckiego. Prawie 70% zajmują lasy z udziałem sosny. Lubelskie leśne ostępy to wyjątkowe miejsce pod względem przyrodniczym, historycznym, edukacyjnym i turystycznym. Cechuje je wyjątkowe piękno, związane z różnorodnością biologiczną i krajobrazową. Do największych i zarazem najbardziej rozpoznawanych kompleksów leśnych należy zaliczyć Puszczę Solską, Lasy Janowskie, Puszczę Sandomierską, Lasy Roztocza oraz Lasy Sobiborsko-Włodawskie. Pracownicy Lasów Państwowych każdego dnia chronią tereny leśne, którymi zarządzają przed różnego rodzaju zagrożeniami, przyczyniają się do systematycznego zwiększania ich powierzchni i zasobności,  dbają o różnorodność biologiczną, a jednocześnie udostępniają je społeczeństwu oraz zaspokajają zapotrzebowanie polskich firm i rodzin na drewno.

Zapraszamy na stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach, dowiedzieć się jakie prace gospodarcze wykonują leśnicy oraz wziąć udział w zagadkach.   

Podczas ZooParku zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbędą się "Warsztaty drewniane" dla dzieci w godz. 11.30-13.00 oraz 14.00-15.30 przeprowadzone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie. Zapraszamy do sali konferencyjnej B1.