Organizator:

Podsumowanie Wystawy ZOOPARK wiosna 2020

Podziel się

Surykatki, lemury, kangury, jeżozwierze, sowy śnieżne i puchacze afrykańskie, małpki, mieszkańcy wiejskiej zagrody, a także terrariów i akwariów, papugi i kanarki a nawet wielobarwne pawie – to tylko część zwierzaków, które przez dwa dni (22-23 lutego) gościły w Lublinie na Wystawie i Targach Zoologicznych ZOOPARK 2020. Jak zawsze, wydarzenie było również okazją do edukowania i uświadamiania, że opieka nad zwierzakiem to ogromna odpowiedzialność.

Niecodzienne wyścigi!

Uwagę publiczności przykuł unikatowy w skali kraju wyścig! „W szranki” stanęły krocionogi. Te posiadające kilkadziesiąt odnóży wije rywalizowały na dwumetrowym torze wyścigowym. Emocji nie zabrało również podczas wyścigu ślimaków, gdzie ci nietypowi zawodnicy rywalizowali o tytuły „Ognisty”, „Niedościgniony” oraz „Festina Lente”. 


 

Egzotyczni goście z odległych krańców świata

W strefie zwierząt egzotycznych zaprezentowały się m.in.: jeżozwierze, lemury, kangur, surykatki, różne gatunki małpek, łaskun czy ostronos. Serca zwiedzających skradli reprezentanci strefy ptaków, którzy po raz pierwszy odwiedzili Wystawę: sowy śnieżne, puchacz plamisty oraz jastrząb harisa. W tej strefie można było podziwiać także wielobarwne papugi i kanarki, pawie, drób ozdobny i gołębie rasowe a nawet dzioborożca i kruka! Zainteresowanie wzbudziły także afrykańskie jeże pigmejskie – podczas ZOOPARKU można było obejrzeć ponad 30 tych kolczastych słodziaków.

 

 

 

 

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć też mieszkańców terrariów i akwariów. W strefie terrarystyki obecne były m.in.: węże, żółwie, pająki, agamy, gekony, kameleony a nawet żaby. Fani akwarystyki podziwiali zaś m.in.: dyskowce, ryby z Jeziora Tanganika, wężogłowy, ryby z Ameryki Południowej, a także kraby, krewetki słodkowodne i raki akwariowe.

Jak pies z kotem...

Pierwszego dnia ZOOPARKU, podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych, na dwóch ringach zaprezentowało się ponad 130 psów należących do 9 grupy FCI, zaś drugiego dnia prym wiodły szczeniaki! W PUPPY SHOW wzięło udział niemal 100 szczeniąt rasowych w wieku od 4-12 miesięcy. Maluchy dzielnie prezentowały się pod okiem właścicieli oraz hodowców. W programie nie zabrakło również pokazów z udziałem psów (pokaz posłuszeństwa czy pokaz obronny). Miłośnicy kotów przez dwa dni podziwiali prawdziwe kocie piękności biorące udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych.

 

 

 

Mieszkańcy wiejskiej zagrody i nie tylko

W wiejskiej zagrodzie zagrodzie gościły m.in. konie, kuce, towarzyskie alpaki oraz osiołki. Dopisały również króliki rasowe – przez dwa dni można było obejrzeć ponad 450 puchatych królików w najróżniejszych odmianach barwnych. Tradycyjnie już, nie mogło zabraknąć fretek i świnek morskich, a w strefie owadów – motyli, wij, patyczaków, modliszek. 

Stałym punktem ZOOPARKU jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Tym razem zadaniem uczestników było przygotowanie rysunków przedstawiających mieszkańców trawiastej gęstwiny.

Organizatorzy serdecznie dziękują hodowcom, wystawcom, patronom i partnerom za zaangażowanie w Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK i zapraszają do udziału w jesiennej edycji wydarzenia.

ZOOPARK Jesień odbędzie się w dniach 10-11 października 2020 roku.

ZOOPARK w obiektywie

Aby nie było nam aż tak tęskno za naszymi zwierzakami podrzucamy Wam sporą galerię zdjęć z ZOOPARKU 2020 (edycja wiosenna).

Galeria zdjęć